آموزشگاه زبان فهیم در سال 1386 با مجوز رسمی سازمان آموزش و پرورش استان خوزستان در شهرستان دزفول آغاز به کار کرد. در ابتدا تلاش گردید تا علاوه بر برگزاری کلاس های آموزش زبان، انجمنی متشکل از اساتید زبان نیز تشکیل شود تا در سایه جلسات منظم و هدفمند آن، فرآیند آموزشی در آموزشگاه و متعاقب آن در شهرستان ارتقا یابد. این مهم با تلاش فراوان آغاز شد و منجر به تأسیس انجمنی غیر رسمی تحت عنوان دلتا (DELTA) گردید. دیری نپائید که کم لطفی اعضاء انجمن ادامه کار را نا ممکن ساخت و متعاقب آن کل مجموعه به تدریج منحل گردید.

 

با انحلال انجمن، تصویر کار گروهی در شهرستان در ذهن مدیریت و اساتید آموزشگاه مکدر گردید به گونه ای که تا چند سال بعد و تا تشکیل کار گروه نظارت بر سیستم های آموزشی آموزشگاه های شهرستان دزفول تحت نظارت دفتر امور مدارس غیر انتفاعی اداره آموزش و پرورش و با همت آقای طلائی زاده، هیچ گونه فعالیت گروهی مشخصی از سوی مسؤولین آموزشگاه زبان فهیم انجام نگرفت!

در این مدت تلاش گردید با بهره گیری از اساتید جوان و لایق و استفاده از منابع و کتب آموزشی رایج در دنیا اعتماد دانش پژوهان به آموزشگاه جلب گردد به گونه ای که نام آموزشگاه زبان فهیم بر تارک آموزشگاه های شهرستان بدرخشد. برآیند این تلاش معرفی آموزشگاه بعنوان واحد آموزشی نمونه شهرستان دزفول در همایش سالانه مراکز آموزشی غیر انتفاعی استان خوزستان در سال 1387 گردید.

به دنبال موفقیت فوق و در راستای تلاش شبانه روزی مدیریت و اساتید آموزشگاه، اولین همایش تخصصی زبان انگلیسی در زمینه روش های نوین آموزش با سخنرانی استاد ارجمند جناب آقای دکتر پاژخ در سالن همایش های کانون ایثار شهرستان دزفول در سال 1388 و همزمان با عید سعید غدیر برگزار گردید. در این همایش جناب آقای طلائی زاده، مدیریت آموزشگاه، در سخنرانی خود از نقش ابزاری زبان در فهم متقابل فرهنگ ها و تقابل یا تعامل آنها بر اساس نظریه هانتینگتون سخن گفتند که مورد استقبال حضار نیز قرار گرفت.

تشکیل دوره آموزش مربی TKT به عنوان اولین دوره آموزش مهارت های عمومی زبان به مدرسین این رشته در سطح شهرستان، گام بلند دیگری بود که منجر به تربیت اساتید ارزنده ای گردید که هم اکنون در سطح آموزشگاه های شهرستان مشغول به فعالیت می باشند. به جاست از اساتید ارجمند این دوره آقایان دکتر پاژخ و جناب استاد سید عبدالله شاه رکنی کمال تشکر و قدردانی را بعمل آوریم.

همزمان با تشکیل دوره TKT در آموزشگاه و احساس نیاز به یک سامانه اینترنتی جهت مدیریت فعالیت های آموزشی (LMS)، بستر راه اندازی پورتال اینترنتی آموزشگاه فراهم گردید و متعاقباً راه اندازی و مدیریت آن به استاد ارجمند جناب آقای شاه رکنی سپرده شد. این آغازی بود برای آنچه امروز بعنوان آموزشگاه زبان اینترنتی فهیم شناخته می شود.

امروز ما مفتخریم که در این سامانه از جدیدترین روش های آموزش غیر حضوری بهره برده قادریم کل فرآیند آموزش را به صورت غیابی و در منزل به انجام رسانیم. دیگر دانشجویان ما محدود به دزفول و یا حتی ایران نمی شوند. هر فردی در هر نقطه ای از دنیا می تواند با مراجعه با این سامانه در کلاس های ما ثبت نام کرده دوره مورد نظر خود را در منزل بگذراند. امروزه ما می توانیم در هر لحظه پاسخگوی سؤالات شما بوده در حوزه آموزش زبان خدمات مشاوره ای رایگان ارائه دهیم.

باشد که با الطاف حضرت حق و عنایات آقا امام زمان (عج) بتوانیم گامی بلند در راستای اعتلای ایران اسلامی بر داریم.

 

جهت مشاوره و یا اطلاع از چگونگی برگزاری کلاس های حضوری و مجازی با ما تماس بگیرید.

 

- Click here to download Mr. Talaeizadeh's lecture.
- Dezful English Language Teachers Association